Google Haritalar Yorum Hizmetleri - Sipariş Teslim 1-5 İş GünüMAĞAZA!

Google Yorumları Gözükmüyor?

Google İşletmem Sorunları - Google Algoritmasi 2021

Google Yorumları Gözükmüyor

Google Yorumları Gözükmüyor?

Google yorumları gözükmüyor sorunsalı yaklaşık 1 yıldır devam eden genel bir problemdir. 2020 yılının başlarında duyurulan ve 2020 yılının Kasım ayı itibariyle başlayan güncellemeler ile bu problemler oluştu. Ağustos 2021 sonunda çalışmaların biteceğini duyuran Google, görülen o ki bu sözünde duramadı ve algoritma sonrasında yaptığı birçok değişiklikler ile yeni sorunları da beraberinde getirdi.

Google Yorumları Gözükmüyor?

Google haritalar 2005 yılından bu yana her geçen yıl kendisini geliştirerek günümüze kadar geldi. Geçmiş yıllardaki güncellemeler yada algoritma değişiklikleri ile birlikte hiç bu kadar sorun yaşamadı. 2010 ylında kullanıcıların katkı sağlaması özelliğini devreye sokak Google, yaklaşık 1milyar kullanıcının katkısını kabul etti.

10 yılı aşkın süredir 1milyar katkının bulunduğu bu alanda elbette sorunlarda günümüzde gelmeye başladı. Google haritalar pin kodu satışları ile piyasada büyük bir sektör oluşmasını sağlayan Google bunun önüne geçemeyince 2021 yılında haritada milyonlarca spam olarak kabul edilen sahte konumlar açılmaya başlandı. Bir işletmenin kendi işletmesinin yanı sıra onlarca sahte konum hizmeti alması ile birlikte tam bir çöplüğe dönen Google haritalar, 2021 yılında bu çöplüğü temizlemeye karar verdi. Google haritalar yorumlarım gözükmüyor sorusunun yanıtı olarak Google şu resmi duyuruyu yaptı. Sizler için Türkçe’ye çevirdik.

” Google Haritalar ” gerçek dünyanın bir yansımasıdır. Buraya katkı sağlayan insanlarda aynı şekilde. İnsanlar bir işletme hakkında kılavuz olacak deneyimleri bıraksınlar istedik. Ama bunun tam tersinin de olma durumu vardı. Gerçek dünyada kötü insanlar olduğu gibi haritalarda da bu tür insanlar var. Bunların çoğunu siz görmeden kaldırıyoruz. Uygunsuz içeriği önlemeye yönelik çalışmalarımızın çoğu perde arkasında yapılırken, yatırımlarımız ve Google Haritalar’ı güvenilir ve güvenilir tutma konusundaki ilerlememiz hakkında bazı ayrıntıları paylaşmak istedik. ”

Google Maps Kötü Kullanıcılar Nasıl Ayrılıyor?

Google yapay zekasını tanımlarken şu açıklamaları yapıyor. Google kötü içerikle mücadele duyurusunu Türkçe’ye çevirdik. Orijinal içeriği görüntülemek için BURAYA tıklayınız.

” İnsanların Google Haritaları özgün kullanma alışkanlıklarını takip ederiz. Örneğin, ortalama bir kişinin işe gidip gelirken veya bir yolculuğa çıkarken, yakınındaki restoranları veya hizmetleri ararken Google Haritalar kullandığını biliyoruz. Gittikleri yerlerde inceleme veya fotoğraf bırakılar. Benzer milyonlarca günlük katkıyı tarayan cihazlarımız algoritmayı uyarır. Bu algoritmalar tüm dillerdeki anormal kullanıcı etkinliği yapan kullanıcı sinyallerini algılar. Örneğin Bangkok ‘taki yeni bir Google Business hesabının aniden Mexico City ‘de bir araba galerisine dönüşmesi. Ayrıca argo yorumları anlayabilecek algoritma geliştirmek zor olduğundan binlerce eğitimli operatör ve analist görevlendiriyoruz.”

Google İşletmem Askıya Alındı Ne Yapmalıyım?

Google resmi olarak yaptığı duyuruda bunu ”istenmeyen içerikle mücadele” olarak tanımladı. Günümüzde Google yorumlarının görünmemesi ve işletmelerin askıya alınma nedeni de bu. Bir önceki başlıkta bahsettiğimiz milyonlarca sahte konum ile tek tek mücadele etmek neredeyse imkansız. Google bu yüzden belirli bölgeler seçerek bir anda binlerce işletmeyi askıya alıyor. İşletme sahiplerinin işletmelerini yeniden doğrulamasını istiyor.

Daha önce pin kodu ile doğrulama yapsanızda askıya alınma durumu tamamen otomatik olarak gerçekleşiyor. İşletmem hesabınıza girdiğinizde askıya alındı ibaresini gördüğünüzde sol menüden destek talep ederek işletmenizin fiziksel olarak belirtilen adreste olduğunu gösteren fatura, işletme ruhsatı, vergi levhası gibi işletme ve adres bilgisini gösteren evraklar talep edilir. Google yöneticileri eğer belgelerinizi şüpheli görürse video görüntülü arama göndererek işletmenizi gezdirmenizi istiyor. Google işletmem askıya alındı ne yapmam gerekiyor sorusunun da yanıtı olsun.

Yorum Hizmeti İşletmeyi Askıya Aldırır mı?

Teknik olarak mümkün değil. Eğer Google yorum satın alındığında işletmeler askıya alınsaydı kendimize değil, rakiplerimizin profillerini kapattırmak için onlara yorum satın alırdık. Yorum hizmetleri bu yüzden hiçbir şekilde işletmenizi askıya aldırmaz.

Bu gönderiyi paylaş


Bu ürünü sepete eklediniz: